A+ A A-

Projekt posilování spolupráce škol s aktéry trhu práce

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.26/01.0021

Datum realizace projektu: 1. 2. 2012 - 31. 12. 2013


Naše škola byla zapojena do projektu, který realizovalo Centrum uznávání a celoživotního učení Olomouckého kraje a který byl ukončen v prosinci 2013.
Cílem projektu bylo navázání strukturované spolupráce mezi středními odbornými školami Olomouckého kraje na jedné straně, regionálními podnikatelskými subjekty a veřejností (tj. základními školami a absolventy ZŠ) na straně druhé.

 

•  V rámci projektu proběhla pětidenní odborná stáž v tiskárně FGP, které se zúčastnilo 5 žáků 3. ročníku oboru Tiskař na polygrafických strojích a jeden odborný učitel.

•  Aktivitou projektu bylo natočení propagačního spotu, ve kterém se prezentuje obor Tiskař na polygrafických strojích, a zároveň natočení spotu o výuce technických oborů ve škole pro popularizaci oboru a zvýšení zájmu o studium technických oborů.

•  Byla zpracována výuková pomůcka – odborný výukový text zpracovaný do podoby brožury, který bude sloužit jako výuková podpora při výuce odborných předmětů oboru Tiskař na polygrafických strojích.

•  V rámci projektu byly vytištěny reklamní letáky, které propagovaly technické obory školy: Tiskař na polygrafických strojích a obor Polygrafie. Letáky byly předávány v rámci náboru jak výchovným poradcům základních škol, tak žákům 8. a 9. tříd ZŠ a jejich rodičům.

•  Byl vytvořen webový portál, na kterém bude docházet k síťovému propojování zaměstnavatelů a středních odborných škol v Olomouckém kraji - http://cuok.cz/.

Aktuality

NOVÝ PARTNER SŠ POLYGRAFICKÉ, OLOMOUC

 

logo effetec V2 W

Od září školního roku 2017/2018 byla navázána spolupráce SŠ polygrafické, Olomouc s firmou Effetec, která je jediným výhradně českým výrobcem UV digitálních tiskáren. V rámci spolupráce budou v této firmě vykonávat stáže žáci a pedagogové naší školy. Effetec je výrobce, který se orientuje především na zahraniční trhy a svým zákazníkům je schopen postavit tiskárnu podle jejich přání. Kromě konstrukce a výroby nových tiskáren poskytuje i servis, technickou podporu a dodávky spotřebních materiálů. Firma se zaměřuje i na podporu sportovních akcí a klubů. Věříme, že dlouhodobá spolupráce s firmou Effetec zvýší odbornou úroveň znalostí v této oblasti nejen u našich žáků, ale i odborných pedagogů, kteří tak budou mít možnost se seznámit s aktuálními vývojovými trendy v oblasti digitálního tisku přímo od výrobce. Více na: www.effetec.com


KONZULTAČNÍ ODPOLEDNE

Konzultační odpoledne pro rodiče se koná
dne 14.11.2017 od 15.00 do 17.30 hod.


VÝZVA OPVK 56

Výzva OPVK 56 je projekt organizovaný Ministerstvem školství, zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti, výuku cizích jazyků a podporu výuky matematiky, přírodovědných a technických oborů, který byl vyhlášen v rámci výzvy Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

více informací a fotografie najdete zde 


spolehliva firma 2016overena instituce 2016

 

Akce školy

Časopis GRAFIKON

grafikon-02

Školní časopis zaměřený na události z naší školy a novinky ohledně Vysokých škol či polygrafické výroby.

Připojte se k nám

kontakty

Teoretická výuka
mobil: 777 025 055
e-mail: rollerova@polygraficka.cz
selector
Praktická výuka
mobil: 777 074 053 
e-mail: skyva@polygraficka.cz

@ 2012 Střední škola polygrafická, Olomouc | Všechna práva vyhrazena.

Přihlásit nebo Registrovat

Jste na Facebooku?

Pro přihlášení na stránky můžete použít svůj Facebook účet.

fb iconPřihlásit přes Facebook

PŘIHLÁSIT SE